26. Kapitola - Charlie - obrázek

26. Kapitola - Charlie - obrázek

Ahojda... Tak a je tu nová kapitolka, tentokrát zase o něco kratší, ale je taky dýl, protože jsem se na jednom místě sekla a šlo to pak dost zthuha. Taky myslím, že je to na té kapitolce vidět, je taková, hm  divná. Jinak dávám vám sem i odkaz písničky, při které jsem to psala a myslím, že ten text se k téhle kapitolce docela hodí. Snad se bude líbit.
http://www.youtube.com/watch?v=1lljBSQdlvY

 

            Stála jsem před Charlieho domem a dívala se na do okna kuchyně, kde jsem tátu tušila. Vraceli jsme se z La Push, když jsem si poprvé za celou tu dobu vzpomněla na Charlieho. Edward poznal, že se něco děje, takže jsem mu řekla pravdu. Nemělo smysl mu lhát, stejně by na to přišel. Když jsme dorazili ke Cullenům, Alice mě okamžitě poslala do sprchy a mezitím mi vybírala nové oblečení. Museli jsme nejdřív k nim, neboť za 1. jsem neměla jiné oblečení než tohle a to v té truhle a za 2. Cullenovi tu byli bez aut a Charliemu by bylo asi divné, kdybych se doma objevila v Edwardově náručí.

            Povzdechla jsem si a vydala se k domu. V hlavě mi probíhalo několik scénářů, jak to dopadne. 1. – Charlie mě seřve a vyhodí s domu.  2. – Charlie mě seřve a dostane infarkt. 3. – Dostane jen ten infarkt. 4. – Vezme to v klidu.

            Abych pravdu řekla, s tím čtvrtým jsem vůbec nepočítala a nejraději bych asi ten první, protože se stejně budu už dneska stěhovat. Alice je už nejspíš v tuhle chvíli v mém pokoji a balí mé věci, aby mi to pak netrvalo dlouho. No a co pak? Do konce školy bychom měli zůstat tady a pak se přestěhovat. Sice ještě nevím kam, ale několikrát už jsem zaslechla Edwarda a Carlislea, jak se o tom baví. No a pak moje přeměna. Zeptala jsem se na to Edwarda. Bylo na něm vidět, že mu to není po chuti, ale nakonec mi řekl, že až se odstěhujeme. Pokud se tedy něco nestane, ale pevně jsem doufala, že ne.

            Stiskla jsem kliku a vešla dovnitř. Edward mi povzbudivě stiskl ruku a když jsem se na něj podívala, usmál se. Pokusila jsem se mu úsměv opětovat, ale mám pocit, že z toho vyšel spíš škleb.

 „Tati?“ zavolala jsem v předsíni a čekala, odkud se Charlie ozve.

 „Jo, Bells? Jsem v kuchyni.“

            Přesně jak jsem tušila. Pomalým krokem s těžkým žaludkem jsem se vydala do té mi tolik známé místnůstky.

 „Děje se něco, holčičko?“ zeptal se Charlie, když mě uviděl.

 „Vlastně už se stalo,“ přiznala jsem neochotně.

            Charlie se zamračil a odložil noviny, které si četl. Pak do mě zabodnul pohled a vyčkával.

 „Víš já nebyla s Alicí na nákupech, ale v La Push. Já, já… Tati chci abys věděl, že tě miluju, ale Edwarda víc a on mě nějakým zázrakem taky. A tak jsem poprosila Billyho, aby provedl jeden takový obřad a on souhlasil,“ řekla jsem a dívala se na něj, jak mu pomalu dochází to, co říkám.

            Pohledem sjel na naše propletené prsty. Pak mi pohlédl do očí a já viděla, jak se v jeho třpytí slzy, stejně tak jako v mých. Pak několikrát rychle zamrkal a podíval se nenávistně na Edwarda.

 „Mohl bych si s Izabellou promluvit o samotě?“ zeptal se sice zdvořile, ale jeho hlas nepřipouštěl odpor.

 „Počkám u tebe v pokoji,“ zašeptal mi do ucha a políbil mě do vlasů, předtím, než se otočil a neslyšně vyšel schody.

            Podívala jsem se na Charlieho. Už to, že použil mé celé jméno, značilo, že je naštvaný. Hodně naštvaný. Ale musím si čelit následkům, mého rozhodnutí. Zhluboka jsem se nadechla a obrnila se proti bouři, která se na mě velmi rychle hnala.

 „Proč jsi to udělala Bello? Nedávno ti bylo sedmnáct!“ ptal se a sevřel ruce v pěst.

 „Protože ho miluji a byl to jen obřad, který vlastně nemá význam.“

            Měl význam a velký, ale to Charliemu nemusím říkat. Nemusí vědět, že tenhle obřad, tohle pouto, je silnější než cokoliv jiného a bylo úplně jedno, že ještě nejsem plnoletá.

 „Musela ses zbláznit, Bello. On je tvoje první láska a věř mi nebo ne, ale ta skoro vždy končí rozchodem,“ říkal a po mé tváři stekly první dvě slzy.

 „Říkáš skoro a máš pravdu, protože já Edwarda miluju víc než svůj život. Je jeho smyslem a vím, že to on cítí stejně. Dala jsem mu své srdce za to jeho a vím, že on je láska mého života a nikdy nikoho nebudu milovat víc, než jeho. Ano, první láska nevyjde, pokud jde pouze o pobláznění, ale to co k Edwardovi cítím není pobláznění, ale láska. A já už nechci strávit další den, další hodinu, minutu i sekundu bez něj, protože on mi ukázal, jak krásný je svět,“ vychrlila jsem ze sebe a po tváři se mi kutálely slzy jedna za druhou.

            Viděla jsem, jak Charlie na chvíli ztuhnul. Nejspíš tohle nečekal, ale já jsem v sobě před nějakou dobou probudila část mé samotné, která brání zuby nehty to co je její a co chce. A Edward byl můj a já ho chtěla víc než cokoliv jiného.

 „Zvaž své rozhodnutí, protože pak už nebude cesty zpět,“ řekl pevně a zahleděl se mi do očí.

 „Zvážila jsem ho víc než dost a nic na něm nehodlám měnit,“ odpověděla jsem mu a bojovně vystrčila bradu.

            Charlie se podíval na hodinky na zápěstí a pak na mě. Pomalu se zvedl a rozešel se ke mně. Přede mnou se na chvíli zastavil a pohlédl mi do očí a já v nich viděla vztek, bolest a zklamání. Pomalu se rozešel do předsíně.

 „Já, stěhuji se ke Cullenovým,“ řekla jsem téměř šeptem.

            Jeho kroky se na chvíli zastavili a pak řekl, něco, co mě znovu rozbrečelo a já pochopila, že jsem Charlieho jako dcera ztratila.

 „Dělej si co chceš. Mně už je to jedno.“

 „Mám tě ráda, tati,“ zašeptala jsem do prázdna.

            Jeho hlas mi zněl v uších ještě několik minut. Když jsem uslyšela zvuk zkalujícího se auta, sesunula jsem se na židli a složila si hlavu do dlaní. Charlie, můj starostlivý otec, který mě naučil jezdit na kole, rybařit, ukázal mi La Push, ten táta, co mi potají dával před spaním bonbóny, byl už nadobro pryč.

            Zvedla jsem se a rozešla se k sobě do pokoje. Byl čas dobalit si zbytek věcí a vydat se vstříc nové rodině a novému životu.   

11.08.2009 20:34:51
aknelinka
Na postavy a místa v povídkách pocházejících z knih S. Meyerové a si nekladu žádná práva ani nárok.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one