Prolog - obrázek

Prolog - obrázek

Kdyby mi někdo před rokem řekl, co se mi stane, nejspíš bych se mu vysmála a doporučila mu navštívit psychiatrickou léčebnu. Mýtické postavy přece žijí pouze v pohádkách, v příbězích a ve filmových studiích. To jsem si alespoň myslela. Ale osud si z nás rád střílí a zamotává naše životy.

Když vám někdo řekne, abyste po něčem nepátrali, většinou uděláte pravý opak a nemyslíte na to, jak moc vám to změní život. A když konečně naleznete tolik hledané odpovědi, cítíte, jak se váš dosavadní život bortí jako domeček z karet. Před vámi se objeví cesty, po nichž musíte jít, závazky, které musíte dodržet, zákony, kterými musíte řídit. Ti, jenž jste znali celý život a mysleli, že o nich víte všechno, jsou pro vás najednou cizincem, který se z ničeho nic objevil ve vašem životě. Člověk, jemuž jste chtěli darovat své srdce, se stává zakázaným územím a ten, jehož jste nenáviděli, má osud spojený s tím vaším.

  Příběh, který se vám chystám vyprávět, je příběhem o štěstí i neštěstí, lásce i nenávisti, odvaze i strachu, boji i pokání, ale hlavně o životě. O mém životě. Nikdo nemůže zaručit, že tenhle příběh skončí happyendem, neboť to se v opravdovém životě stává velmi málo.

            Pokud začnete číst a dočtete až do konce, nejspíš vás občas napadne, jak jsem hloupá, naivní, sobecká, bláznivá, ovládaná hormony atd., ale jsem jen člověk. Sice pouze z poloviny, ale stále jsem člověk. I když se našli tací, kteří tvrdili něco jiného…

03.12.2010 12:13:27
aknelinka
Na postavy a místa v povídkách pocházejících z knih S. Meyerové a si nekladu žádná práva ani nárok.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one